sobota 22. února 2014

Móda a těhotenství

Dlouho jsem tu nebyla, nic nepsala.

Mnohé se změnilo, pro ty kteří nevědí, tak mi za rok a půl vyrostl pupek, porodila jsem báječnou holčičku a ještě s pupkem jsem otevřela obchod.

Původní idea bylo studio pro čelenky a klobouky. Ovšem pracující matka je něco jako fata morgána... Víte, že někdy někdo něco takového viděl, ale nejste o její existenci na 100% přesvědčeni.
Takže po zjištění, že to není možné, je to obchod s oblečením a jmenuje se JANE BOND SPECIAL.

Fungujeme od dubna a tento příspěvek vzniká z důvodu těhotných, lehce bezradných zákaznic.

Někdo to vymyslí, někdo potřebuje lehce poradit... :)

Takže sdílím pár rad co na sebe z období rostoucího břicha.

1. Nekupujte nic "do foroty".
Výborný příklad bych byla já, kdy jsme objednaly družičkovské šaty za předpokladu, že budu silnější asi 5 měsíců dopředu. (Počítala jsem s tím, že přiberu alespoň 15kg), ale vešla bych se do nich snad i s nevěstou...

2.Spíš přemýšlejte nad tím, co se Vám hodí teď (ač Murphyho zákony fungují a budete-li hledat černé kalhoty, nikde v ČR prostě nebudou)... a nebo max dva měsíce dopředu. Toto pravidlo bych poslouchala asi v případě, že Vám je naprosto fuk kolik přiberete.

3.Těhotné nemusí nutně nosit těhotenské a vypadat jak pytel brambor.
Stačí jen sledovat střihy a materiály.

4. Klíčový materiál je bavlna (alespoň pro mě byla) a nějaký ten elastan. Prostě to, co pruží v místech, která porostou (hovoříme-li o úzké sukni, nebo šatech, kde bude v podstatě vše vidět).

5. Co se střihů týče... Zohlednila bych ještě jednu věc. Zda budete, nebo nebudete kojit. Pokud jste budoucí kojící, věřte mi, že z čeho potom vytáhnete prso...to budete tahat pořád z důvodu maximální praktičnosti :)))

Jinak střih je určitě nejlepší (u šatů) takový, kde sukně začíná pod prsy a ne v pase... To ovšem zjistí každá nositelka sama. V určitém momentu už se ty "normální" střihy nedají nosit.

6. Dále bych zohlednila délku.
Břicho se bude vytahovat směrem dopředu a Vám se bude jakákoliv sukně, či top zkracovat. Koukejte tedy na to, co má delší délku (pokud hovoříme o šatech).

Určitě na něco zapomínám a vzpomenu si v dobu, která není vhodná k psaní...
Pokud tedy nevíte a máte nějakou otázku, ptejte se.

JANE BOND SPECIAL obchod najdete s maximem informací zde v odkazu.

Ano, byla jsem líná a mám u kotníků kalhoty... :)))
Pružné bavlněné šaty, netěhotenské a daly se nosit naprosto v pohodě.

 Šifonové šaty s rozepínacím vrškem a plizé sukní se ukázaly jako skvělý "těhu" model.
Na mě v černé a vedle na figuríně stejné, avšak modré ;)

 Šifonová tunika pod kterou je břicho. Vypadá to spíš, že kradu kopačák, než na těhotenství. Kalhoty netěhotenské, zapínání na knoflíky a ten vrchní jsem nosila dlouho rozepnutý - a šlo to v pohodě :)

 Ideální příklad jak na šaty. Delší zadek a kratší vršek se do určitého bodu dá nosit. Sukně jde ne od pasu, ale pod prsy. Na šev je daný tenký pásek pro "naznačení" ideální postavy pro oko - přesýpacích hodin :)))

 A zase ty šifonové šaty. Tentokrát v bílé barvě a sytě růžový spodek pod nima. Džínová bunda a jde se.

 Tady je hezky vidět střih pod prsy. Švy nejsou pevné, takže pruží a lehká pružná látka je naprostý ideál.

 Další z řady velmi příjemných šatů. Podobné máme ve třech různých barvách teď aktuálně :)
Bezvadné i pro později kojící a hlavně, schováte i břicho... Po porodu Vám totiž nějakou dobu zůstane "panděro".
 Sukně a 9.měsíc. Rodila jsem v červenci, takže jsem se nemusela moc oblékat, toť výhoda. Sukni mám o 2 velikosti větší a pod břichem. Ideální je elastický pas. Netlačí, přizpůsobí se a dá se nosit.

 Kraťasy na různé způsoby... Jsou netěhotenské. Jen je nemám zapnuté. Lem je ohrnutý směrem dovnitř a přes ně jsem nosila bavlněná trička.


Žádné komentáře:

Okomentovat